HCV podstawowy CMYK

Staramy się, aby kobiety w ciąży zainteresowane bezpłatnymi badaniami w ramach Projektu „Pilotażowy Program badania kobiet w ciąży w kierunku zakażeń HCV”, mogły jak najszybciej dowiedzieć się o możliwości przeprowadzenia badania jak i o samym wirusie HCV.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Programu (www.hcv.pzh.gov.pl) lub pod nr telefonu: (29) 753-44-04.

• Jubileusz 15 lecia Szpitala w Przasnyszu

15lat

W dniu 14 września 2017r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 15-lecia uruchomienia nowego obiektu szpitala przy ulicy Sadowej w Przasnyszu i 165-tej rocznicy szpitalnictwa na terenie północnego Mazowsza.

• Informacje Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przasnyszu

pis

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu informuje, że działa już nowa, odświeżona i uaktualniona odsłona portalu szczepienia.info: http://szczepienia.pzh.gov.pl

• Nowy Tomograf

porod

W czwartek 30 lipca 2015r. w Szpitalu im. dr. Wojciecha Oczko miało miejsce otwarcie zmodernizowanej Pracowni Tomografii Komputerowej.

W uroczystości udział wzięli: Starosta Powiatu Przasnyskiego Zenon Szczepankowski, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Walędziak, Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk, przedstawiciel duchowieństwa, członkowie Rady Społecznej, kadra kierownicza i pracownicy Szpitala oraz inni zaproszeni goście.

• Entonox

W Oddziale Ginekolporodogiczno-Położniczym Szpitala im. Wojciecha Oczko w Przasnyszu została wprowadzona nowa metoda bezpiecznego i skutecznego uśmierzania bólu podczas porodu – tzw. znieczulenie wziewne.
    Mieszanina gazowa Entonox jest powszechnie stosowaną, bezinwazyjną alternatywą dla znieczulenia zewnątrzoponowego i opioidów systemowych - przyjazną zarówno dla matki jak i dziecka. Działanie gazu powoduje rozluźnienie i odprężenie. Pozwala ponadto kobiecie rodzącej na zachowanie kontroli nad własnym organizmem przy jednoczesnym zmniejszeniu poczucia leku.