porod

W czwartek 30 lipca 2015r. w Szpitalu im. dr. Wojciecha Oczko miało miejsce otwarcie zmodernizowanej Pracowni Tomografii Komputerowej.

W uroczystości udział wzięli: Starosta Powiatu Przasnyskiego Zenon Szczepankowski, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Walędziak, Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk, przedstawiciel duchowieństwa, członkowie Rady Społecznej, kadra kierownicza i pracownicy Szpitala oraz inni zaproszeni goście.

Zakup tomografu komputerowego sfinansowany został ze środków własnych SP ZZOZ w Przasnyszu oraz dotacji Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

16-warstwowy Tomograf firmy SIEMENS umożliwia badania klatki piersiowej, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy, a także naczyń domózgowych, wewnątrzczaszkowych, dużych naczyń oraz naczyń obwodowych i niewielkich struktur anatomicznych. Ponadto możliwe jest wykonanie wirtualnej kolonoskopii oraz badań urazów wielonarządowych (tzw. Trauma Scan). Dzięki zastosowaniu szeregu unikalnych rozwiązań aparat pozwala na krótszy czas pojedynczego badania, bez ubytku jakości obrazu. Dodatkowo tomograf wyposażony jest w wiele użytecznych algorytmów, między innymi do usuwania elementów metalowych z obrazu.

Swój udział w modernizacji pomieszczeń pracowni TK miała również firma SKAN Sp. z o.o, która ufundowała nowoczesne, energooszczędne oświetlenie ledowe.

• Sauna sucha

porodSPZZOZ w Przasnyszu oferuje Państwu i zaprasza do skorzystania z nowego, odpłatnego zabiegu sauny suchej. Osoby zainteresowane bardzo prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel: 297-534-442.

Sauna sucha - jak korzystać, wskazania, przeciwwskazania, zalety.

Przemęczenie, codzienne nerwy, zanieczyszczenie powietrza, wody i żywności – wszystko to nie pozostaje bez wpływu na zdrowie człowieka. Wizyta w saunie pozwoli wyeliminować skutki przemęczenia, pomoże usunąć toksyny z organizmu, poprawi krążenie i zapewni relaksację.

Sauna sucha - jak korzystać?

• Jubileusz 15 lecia Szpitala w Przasnyszu

15lat

W dniu 14 września 2017r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 15-lecia uruchomienia nowego obiektu szpitala przy ulicy Sadowej w Przasnyszu i 165-tej rocznicy szpitalnictwa na terenie północnego Mazowsza.

• Informacje Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przasnyszu

pis

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu informuje, że działa już nowa, odświeżona i uaktualniona odsłona portalu szczepienia.info: http://szczepienia.pzh.gov.pl

• Nowy Tomograf