Szpital im. dr. Wojciecha Oczko w PrzasnyszuMisją Szpitala jest „Być użytecznym, pomagać innym
 • Szkoła Rodzenia

   
 • Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat

   
 • Komunikat Dyrektora SP ZZOZ

  Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu uprzejmie informuje, iż od 09-07-2020r. w każdy czwartek w godzinach 15:00-18:00, w Poradni Otolaryngologicznej przyjmuje lekarz Katarzyna Dulny, specjalista otorynolaryngolog z długoletnim doświadczeniem zawodowym, ciesząca się uznaniem wielu pacjentów.

  Przyjęcia odbywają się w reżimie sanitarnym, po wcześniejszej telefonicznej rejestracji, nr tel: +48 297-534-253 lub +48 297-534-254.

  Serdecznie zapraszamy do korzystania ze świadczeń Poradni Otolaryngologicznej w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

   
 • Ponad 630 000 zł od Orlenu dla Powiatu Przasnyskiego

  Informacja Prasowa
  Referat Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji
  Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
  ul. Św. Stanisława Kostki 5
  06-300 Przasnysz
  tel. (29) 752 22 70 wew. 227, 230

  Ponad 630 000 zł od Orlenu dla Powiatu Przasnyskiego

  Kolejna pomoc na walkę z koronawirusem trafiła na ziemię przasnyską. Z inicjatywy posła Macieja Małeckiego – sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Fundacja Orlen przekazała naszemu Powiatowi darowiznę w postaci środków ochrony indywidualnej i preparatów dezynfekcyjnych na niebagatelną kwotę 633 370,83 zł.

  W czwartek 9 lipca do Przasnysza przyjechał transport z dużą ilością płynu dezynfekującego do rąk i powierzchni, masek medycznych, rękawic jednorazowych, przyłbic, kombinezonów, gogli medycznych oraz innych materiałów ochronnych. Transportowi asystowali strażacy z zakładowej straży pożarnej polskiego giganta paliwowego.

  W przekazaniu pomocy uczestniczyli: minister Maciej Małecki, włodarze naszego powiatu: starosta Krzysztof Bieńkowski, wicestarosta Waldemar Trochimiuk, członek zarządu Paweł Mostowy oraz dyrektor SP ZZOZ Grzegorz Magnuszewski.

  - Cieszę się, że mieszkańcy ziemi przasnyskiej zostali wsparci tak znaczną pomocą Fundacji Orlen. Trafi ona do personelu szpitala i innych jednostek samorządowych wyposażając je w niezbędną broń do dalszej skutecznej walki z epidemią COVID-19. Zależało mi na tym aby została przekazana tam, gdzie bardzo wielu mieszkańców będzie mogło z niej skorzystać. Zabiegałem o to wsparcie Orlenu, bo znam potrzeby miasta i powiatu, jestem w stałym kontakcie ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim – powiedział minister Maciej Małecki. - Nasza największa spółka paliwowa od samego początku epidemii bardzo mocno włączyła się w walkę z koronawirusem. Jej zaangażowanie jest dowodem na to, że kapitał ma swoją narodowość, a spółki Skarbu Państwa powinny mieć nie tylko głowę do robienia interesów ale także serce gotowe przyjść z pomocą w trudnym czasie – dodał minister.

  Jak podkreślił dyrektor szpitala Grzegorz Magnuszewski: „Środki ochrony osobistej są niezbędne w codziennej obsłudze medycznej pacjentów szpitala, a ich stosowanie zmniejsza nie tylko ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa ale również innych chorób zakaźnych w naszym regionie”.

  Z kolei starosta Krzysztof Bieńkowski zwrócił uwagę na to, że bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze i jest priorytetem dla władz Powiatu, a środki otrzymane od Fundacji Orlen są właśnie inwestycją w zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa mieszkańców na co dzień. Starosta Bieńkowski przypomniał, że na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku, dzięki wsparciu ministra Małeckiego, SP ZZOZ w Przasnyszu otrzymał od KGHM Polska Miedź 1710 litrów płynu dezynfekującego o wartości 23 119,20 zł.

  „W imieniu mieszkańców naszego powiatu dziękuję za tę pomoc – dodał starosta. – Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. A darowizny, które otrzymaliśmy udowadniają, że Powiat ma oddanych przyjaciół na dobre i na złe”.

  ***

  Darowizna Fundacji Orlen dla Powiatu Przasnyskiego obejmuje następujące środki:
  500 litrów płynu dezynfekującego do powierzchni
  500 litrów płynu dezynfekującego do rąk
  20 000 sztuk masek medycznych
  10 000 sztuk rękawic jednorazowych nitrylowych
  500 sztuk przyłbic ochronnych
  1500 sztuk kombinezonów ochronnych
  1000 sztuk gogli medycznych
  1000 sztuk medycznych osłon na twarz
  1000 sztuk ochraniaczy na obuwie