Szpital im. dr. Wojciecha Oczko w PrzasnyszuMisją Szpitala jest „Być użytecznym, pomagać innym

Komunikat Dyrektora SPZZOZ w Przasnyszu z dnia 15-05-2020r.

Szanowni Pacjenci, uprzejmie informuję, iż od dnia 20 maja 2020 roku rozpoczynamy sukcesywne wznawianie działalności Poradni Specjalistycznych w SPZZOZ w Przasnyszu.

By zapewnić bezpieczeństwo zarówno pacjentom jak i personelowi – wdrażamy kilka zasad jakim wszyscy powinni się podporządkować:

 • przyjęcia w poradniach odbywać się będą tylko i wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę do wybranej poradni. Przyjęcia pacjentów będą odbywały się co 15 minut z zachowaniem reżimu sanitarnego i 2 m odległości miedzy pacjentami.
 • na umówioną wizytę należy przybyć do poradni zgodnie z wyznaczoną godziną, gdyż do szpitala pacjenci będą wchodzić pojedynczo po uprzednim dokonaniu pomiaru temperatury ciała oraz wypełnieniu ankiety triage.
 • każdy pacjent zgłaszający się do poradni winien posiadać środki ochrony osobistej (maska oraz rękawiczki jednorazowe).
 • pacjent po odbyciu porady – niezwłocznie powinien opuść szpital.

Przestrzeganie powyższych zasad zagwarantuje bezpieczeństwo Nam wszystkim – odstępy czasowe między wizytami pacjentów - to wyższa konieczność, w tym czasie zdezynfekujemy klamki oraz wyposażenie gabinetu i wywietrzymy go przed kolejną wizytą.

Rejestratorki medyczne będą informować Państwa o terminie i godzinie wizyty – stosujmy się do tych zasad gdyż nie będzie poczekalni przed gabinetami- podczas rozmowy będziemy zbierać wstępny wywiad o Państwa zdrowiu dla bezpieczeństwa Nas Wszystkich.

W pierwszej kolejności na wizyty umawiani będą pacjenci ze wstrzymanej listy kolejkowej z miesiąca marca bieżącego roku.

W pilnych przypadkach pacjenci będą przyjmowani na bieżąco. Ponadto informuję, że nadal funkcjonują TELEPORADY w ramach których możemy skorzystać z:

 • zaleceń,
 • e-zwolnienia,
 • e-recepty.

bez konieczności wizyty w szpitalu.

Bardzo Proszę o stosowanie się do powyższych zasad - od tego zależy nasze wspólne zdrowie – podając dane do ankiet stosujmy zasadę: Rodaku nie kłam medyka – gdyż podanie nieprawdy, zatajenie faktów o zdrowiu i samopoczuciu może zaważyć na dalszym funkcjonowaniu szpitala w czasach pandemii.

Wykaz telefonów pod które prosimy dzwonić celem uzyskania terminu wizyty.

Rejestracja Ogólna numer telefonu: +48 297-534-253 i +48 297-534-254

 • Poradnia Diabetologiczna
 • Poradnia Otolaryngologiczna
 • Poradnia Okulistyczna
 • Poradnia Neurologiczna
 • Poradnia Kardiologiczna
 • Poradnia Neonatologiczna
 • Poradnia Urologiczna
 • Poradnia Onkologiczna
 • Poradnia Chorób Wewnętrznych
 • Poradnia Pediatryczna
 • Poradnia Logopedyczna
 • Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc i Poradni Pruźlicy i Chorób Płuc dla dzieci nr tel: +48 297-534-451
 • Poradnia Dermatologiczna nr tel: +48 297-534-410
 • Poradnia Położniczo-Ginekologiczna nr tel: +48 297-534-404
 • Poradnia Leczenia Uzależnień nr tel: +48 297-534-342
 • Poradnia Zdrowia Psychicznego nr tel: +48 297-534-483

Informację o godzinach pracy poradni specjalistycznych można uzyskać w rejestracji ogólnej pod numerem tel: +48 297-534-253 i +48 297-534-254

Odwiedziny w oddziałach pozostają nadal wstrzymane.

 • Szkoła Rodzenia

   
 • Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat

   
 • Komunikat Dyrektora SP ZZOZ

  Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu uprzejmie informuje, iż od 09-07-2020r. w każdy czwartek w godzinach 15:00-18:00, w Poradni Otolaryngologicznej przyjmuje lekarz Katarzyna Dulny, specjalista otorynolaryngolog z długoletnim doświadczeniem zawodowym, ciesząca się uznaniem wielu pacjentów.

  Przyjęcia odbywają się w reżimie sanitarnym, po wcześniejszej telefonicznej rejestracji, nr tel: +48 297-534-253 lub +48 297-534-254.

  Serdecznie zapraszamy do korzystania ze świadczeń Poradni Otolaryngologicznej w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

   
 • Ponad 630 000 zł od Orlenu dla Powiatu Przasnyskiego

  Informacja Prasowa
  Referat Rozwoju, Aktywizacji Biznesu i Promocji
  Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
  ul. Św. Stanisława Kostki 5
  06-300 Przasnysz
  tel. (29) 752 22 70 wew. 227, 230

  Ponad 630 000 zł od Orlenu dla Powiatu Przasnyskiego

  Kolejna pomoc na walkę z koronawirusem trafiła na ziemię przasnyską. Z inicjatywy posła Macieja Małeckiego – sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Fundacja Orlen przekazała naszemu Powiatowi darowiznę w postaci środków ochrony indywidualnej i preparatów dezynfekcyjnych na niebagatelną kwotę 633 370,83 zł.

  W czwartek 9 lipca do Przasnysza przyjechał transport z dużą ilością płynu dezynfekującego do rąk i powierzchni, masek medycznych, rękawic jednorazowych, przyłbic, kombinezonów, gogli medycznych oraz innych materiałów ochronnych. Transportowi asystowali strażacy z zakładowej straży pożarnej polskiego giganta paliwowego.

  W przekazaniu pomocy uczestniczyli: minister Maciej Małecki, włodarze naszego powiatu: starosta Krzysztof Bieńkowski, wicestarosta Waldemar Trochimiuk, członek zarządu Paweł Mostowy oraz dyrektor SP ZZOZ Grzegorz Magnuszewski.

  - Cieszę się, że mieszkańcy ziemi przasnyskiej zostali wsparci tak znaczną pomocą Fundacji Orlen. Trafi ona do personelu szpitala i innych jednostek samorządowych wyposażając je w niezbędną broń do dalszej skutecznej walki z epidemią COVID-19. Zależało mi na tym aby została przekazana tam, gdzie bardzo wielu mieszkańców będzie mogło z niej skorzystać. Zabiegałem o to wsparcie Orlenu, bo znam potrzeby miasta i powiatu, jestem w stałym kontakcie ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim – powiedział minister Maciej Małecki. - Nasza największa spółka paliwowa od samego początku epidemii bardzo mocno włączyła się w walkę z koronawirusem. Jej zaangażowanie jest dowodem na to, że kapitał ma swoją narodowość, a spółki Skarbu Państwa powinny mieć nie tylko głowę do robienia interesów ale także serce gotowe przyjść z pomocą w trudnym czasie – dodał minister.

  Jak podkreślił dyrektor szpitala Grzegorz Magnuszewski: „Środki ochrony osobistej są niezbędne w codziennej obsłudze medycznej pacjentów szpitala, a ich stosowanie zmniejsza nie tylko ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa ale również innych chorób zakaźnych w naszym regionie”.

  Z kolei starosta Krzysztof Bieńkowski zwrócił uwagę na to, że bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze i jest priorytetem dla władz Powiatu, a środki otrzymane od Fundacji Orlen są właśnie inwestycją w zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa mieszkańców na co dzień. Starosta Bieńkowski przypomniał, że na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku, dzięki wsparciu ministra Małeckiego, SP ZZOZ w Przasnyszu otrzymał od KGHM Polska Miedź 1710 litrów płynu dezynfekującego o wartości 23 119,20 zł.

  „W imieniu mieszkańców naszego powiatu dziękuję za tę pomoc – dodał starosta. – Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. A darowizny, które otrzymaliśmy udowadniają, że Powiat ma oddanych przyjaciół na dobre i na złe”.

  ***

  Darowizna Fundacji Orlen dla Powiatu Przasnyskiego obejmuje następujące środki:
  500 litrów płynu dezynfekującego do powierzchni
  500 litrów płynu dezynfekującego do rąk
  20 000 sztuk masek medycznych
  10 000 sztuk rękawic jednorazowych nitrylowych
  500 sztuk przyłbic ochronnych
  1500 sztuk kombinezonów ochronnych
  1000 sztuk gogli medycznych
  1000 sztuk medycznych osłon na twarz
  1000 sztuk ochraniaczy na obuwie