Dyrektor SP ZZOZ w Przasnyszu - Grzegorz Magnuszewski, informuje o zasadach zapisów na szczepienia w punkcie szczepień w przasnyskim szpitalu:

Powszechne szczepienia zaczynamy od seniorów, którzy będą szczepieni w pierwszej kolejności.

Jak wygląda harmonogram rejestracji?

• Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
  • Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia.

Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
      Można to zrobić samodzielnie lub przy pomocy kogoś bliskiego z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziemy mieli numer PESEL bliskiej osoby.
      Podczas rejestracji wybieramy dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
    2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
      System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Państwa adresu. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
      Jeśli chcemy skorzystać z tego sposobu rejestracji, musimy posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie mamy, należy skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.
    3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcą Państwo zaszczepić się w punkcie szczepień SP ZZOZ w Przasnyszu – prosimy o kontakt telefoniczny: +48 297-534-389 lub +48 297-534-111.

• Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość realizacji szczepienia przeciw COVID-19 w miejscu zamieszkania. Szczegółowych informacji udzieli personel punktu szczepień SP ZZOZ w Przasnyszu.
    • FILMY INSTRUKTAŻOWE DOSTĘPNE POD ADRESEM: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

UWAGA! Osoby w wieku 18-69 lat mogą od 15 stycznia zgłaszać chęć zaszczepienia się poprzez specjalny formularz on – line (https://szczepimysie.pacjent.gov.pl). W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla konkretnej grupy – otrzymają Państwo maila.

Jak można się zgłosić?

1. Wypełniamy prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
    2. Na adres mejlowy, podany w formularzu, otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
      Pamiętajmy! Jedyną stroną służącą do zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 jest https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/.
    3. Wchodzimy na swoją pocztę i klikamy w link - formularz zostanie wówczas zatwierdzony i zapisany w systemie.
    4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla konkretnej grupy, dostaniemy wiadomość mejlową z informacją, że mamy już wystawione e-skierowanie.
    5. Wtedy będziemy mogli zarejestrować się na konkretny termin.

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziemy mogli w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla konkretnej grupy i dostaniemy e-skierowanie.

Dyrektor SP ZZZOZ w Przasnyszu