ZASADY ORGANIZACJI ODWIEDZIN PACJENTÓW PRZEBYWAJĄCYCH

NA ODDZIAŁACH SZPITALA IM. DR. W. OCZKO W PRZASNYSZU

Rekomenduje się poniższe zasady postępowania:

1. Decyzję o zasadności i terminie odwiedzin podejmuje Kierownik/Ordynator Oddziału/Zastępca, LUB lekarz dyżurny - poza godzinami pracy Kierownika/Ordynatora/Zastępcy.
  2. Odwiedziny mogą odbywać się w godzinach nie kolidujących z postępowaniem diagnostyczno-terapeutycznym oraz posiłkami.
  3. Pacjenta może odwiedzać jednoczasowo maksymalnie 1 osoba.
  4. Czas odwiedzin nie powinien przekraczać 15 minut.
  5. Osoba odwiedzająca jest zobowiązana /po wejściu do obiektu/ do: założenia maski medycznej zakrywającej usta i nos, dezynfekcji rąk, pomiaru temperatury i wypełnienia ankiety epidemiologicznej (stanowisko przy Wejściu Głównym do obiektu), a następnie do okazania personelowi szatni:Wymagane środki ochrony indywidualnej (maseczka, fartuch flizelinowy) do nabycia przez odwiedzających w automatach zlokalizowanych przy Wejściu Głównym oraz w obszarze Izby Przyjęć.
    • certyfikatu potwierdzającego zaszczepienie, lub
    • zaświadczenia o przebytym zakażeniu SARS-CoV-2, lub
    • aktualnego negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 [wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed dniem odwiedzin].
  6. Wymagane środki ochrony indywidualnej (maseczka, fartuch flizelinowy) do nabycia przez odwiedzających w automatach zlokalizowanych przy Wejściu Głównym oraz w obszarze Izby Przyjęć.
  7. Po wejściu na oddział osoba odwiedzająca powinna ponownie zdezynfekować ręce, nałożyć jednorazowy fartuch flizelinowy i skierować się do dyżurki pielęgniarskiej - celem przekazania ankiety epidemiologicznej.
  8. Po zakończeniu wizyty - osoba odwiedzająca zdejmuje fartuch flizelinowy (przed wyjściem z oddziału), usuwając go do dedykowanego pojemnika na odpady i ponownie dezynfekuje ręce.
  9. Dla Pacjenta osoba bliska może przynieść tylko rzeczy osobiste, środki czystości i ewentualnie jedzenie - ale zawsze po wcześniejszym uzgodnieniu tego z lekarzem prowadzącym.
  10. W trakcie odwiedzin osoba odwiedzająca nie może wychodzić poza oddział.
  11. W sytuacji zaistnienia prawdopodobieństwa wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjenta odwiedziny mogą zostać zawieszone na czas określony przez Dyrektora SPZZOZ w Przasnyszu.

Dyrektor SPZZOZ w Przasnyszu
mgr Grzegorz Magnuszewski