Szpital im. dr. Wojciecha Oczko w PrzasnyszuMisją Szpitala jest „Być użytecznym, pomagać innym
Drukuj

Informacja dla osób głuchoniemych i niedosłyszących

Na podstawie Ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2019 poz.1696) oraz Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2017 poz.1824), zwanej dalej Ustawą, zawiadamia się osoby uprawnione1 o dostępnych środkach komunikacji:

 1. Osoba uprawniona ma prawo do skorzystania z dostępnych środków wspierających komunikowanie się poprzez:
  1. skorzystanie z usług tłumacza języka migowego;
  2. kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;
  3. przesyłanie faksów na numer: 297-534-380;
  4. listownie na adres: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, ul. Sadowa9, 06-300 Przasnysz.
 2. Zgodnie z art. 12 ust 1 Ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się, osoba uprawniona powinna zgłosić zamiar skorzystania ze świadczeń udzielanych przez Szpital, co najmniej 3 dni robocze przed terminem. Nie dotyczy to sytuacji nagłych, zagrażających zdrowiu lub życiu. Wzór zgłoszenia do pobrania.
 3. Osoba uprawniona ma prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej2 w kontaktach ze Szpitalem. Prawo to może być ograniczone wyłącznie ze względu na zasady określone w przepisach Ustawy o ochronie informacji niejawnych.


 
 
 
 
 
 
 

____________________
1 Osoba doświadczająca trwale lub okresowo trudności w porozumiewaniu się.

2 Osoba która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzieleniu jej pomocy w załatwieniu sprawy.