Informacje podstawowe:

W dniu 6 września 2001 roku uchwalona została Ustawa o dostępie do informacji publicznej (DZ.U. 2020, poz. 2174 z późn. zm.). Określa ona zasady na jakich realizowany jest dostęp obywateli do wszelkich informacji publicznych. Ustawa wylicza również podmioty zobowiązane do udostępniania informacji publicznych, do których należą między innymi jednostki samorządu terytorialnego. Celem Ustawy jest wprowadzenie jednolitych zasad udostępniania informacji publicznych. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 roku w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. nr 10, poz. 68) określa szczegółowe wymagania dotyczące układu ujednoliconego systemu stron Biuletynu Informacji Publicznej, w szczególności strukturę strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej oraz standardy struktury stron podmiotowych Biuletynu Informacji Publicznej. Ponadto Rozporządzenie określa zakres i tryb przekazywania ministrowi właściwemu do spraw informatyzacji informacji do zamieszczenia na stronie głównej Biuletynu Informacji Publicznej, a także wymagania dotyczące zabezpieczania treści informacji publicznych udostępnianych w Biuletynie Informacji Publicznej.

Instrukcja obsługi:

Niniejsza instrukcja dotyczy podmiotowych stron Biuletynu Informacji Publicznej, na których udostępnia się informacje publiczne utworzone, utrzymywane i aktualizowane przez Podmiot zobowiązany do tego ustawą. "Podmiot" oznacza dysponenta niniejszej podmiotowej strony Biuletynu Informacji Publicznej, tj. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu. "BIP" oznacza Biuletyn Informacji Publicznej, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Podmiotowa Strona Biuletynu Informacji Publicznej Samodzielnego Publicznego Zespółu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu zawiera:

1. adres redakcji strony podmiotowej BIP:
    • SP ZZOZ w Przasnyszu, ul. Sadowa 9, 06-300 Przasnysz
      Telefon sekretariat +48 297-534-318, fax +48 297-534-380
  2. imiona i nazwiska, osób redagujących stronę podmiotową BIP:
    • Michał Brodziński
    • Paweł Leśniewski
  3. menu przedmiotowe umożliwiające odnalezienie informacji publicznych - z lewej strony

W lewej i górnej części ekranu znajduje się menu przedmiotowe, czyli wykaz grup tematycznych, w których zestawione są informacje publiczne udostępnione przez Podmiot, w tym BIP. Wizualizacja podmiotowej strony BIP jest zintegrowana z mechanizmami baz danych, czyli elementami oprogramowania serwera pozwalającymi na gromadzenie, porządkowanie, aktualizowanie i udostępnianie informacji publicznych w BIP. Dostęp do informacji publicznych udostępnionych w BIP jest również możliwy poprzez stronę główną BIP posiadającą adres URL - www.bip.gov.pl

Pliki do pobrania:

Autor: Paweł Leśniewski Dodano: 2022-03-24 11:11:12