RPOWM 2018 kolor EFRR

Planie Inwestycyjnym dla Miasta Ostrołęki i Subregionu Ostrołęckiego
w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych

Tytuł projektu:

oraz jakości usług medycznych"

Data złożenia wniosku o dofinansowanie: 21.12.2017 r.
Data podpisania umowy o dofinansowanie: 28.07.2018 r.
Planowany termin zakończenia realizacji projektu: 30.06.2019 r.

Cel projektu:
Głównym celem projektu jest poprawa dostępności i jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz stworzenie bezpiecznych warunków hospitalizacji pacjentów poprzez doposażenie SPZZOZ w Przasnyszu w nowoczesny sprzęt medyczny.

Zakres rzeczowy projektu:
W ramach projektu zostanie zakupiony niezbędny z punktu widzenia udzielanych świadczeń zdrowotnych nowoczesny sprzęt medyczny na potrzeby leczenia szpitalnego, podstawowej i specjalistycznej opieki ambulatoryjnej oraz diagnostyki medycznej.

Planowane efekty:
W wyniku realizacji projektu polepszy się stan infrastruktury sprzętowej Szpitala w Przasnyszu. Wymiana aparatury medycznej przyczyni się do podniesienia standardu diagnostyki i leczenia oraz usprawni proces obsługi pacjenta. W efekcie projekt wpłynie na skrócenie czasu oczekiwania na świadczenia, polepszenie warunków pobytu pacjentów  a co za tym idzie podniesienie jakości i dostępności świadczeń medycznych udzielanych w zakresie ochrony zdrowia w regionie.

Wartość całkowita projektu:          13 418 220,00 zł,    w tym:
Dofinansowanie ze środków UE:    10 734 576,00 zł
Wkład własny w projekcie:                2 683 644,00 zł

Informacje na temat projektów, które uzyskały dofinansowanie, umieszczone są w serwisie: „Mapa Dotacji UE” na stronie: www.mapadotacji.gov.pl

Rozdzielnik sekcji

REALIZACJA INWESTYCJI

W związku z przyznanym dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 na realizację Projektu:

"Podniesienie poziomu opieki zdrowotnej w SPZZOZ w Przasnyszu w celu poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego pacjenta oraz jakości usług medycznych"

wykonano następujące etapy inwestycji:

W dniu 27.12.2018 r. ogłoszono przetarg nieograniczony na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego przewidzianego w projekcie. Zamówienie podzielono n 4 pakiety.

W marcu 2019 r. rozstrzygnięto postępowanie w zakresie pakietu II (ogólnomedycznego) oraz III (rehabilitacyjnego), w maju – w zakresie pakietu IV (radiologicznego). Postępowanie dotyczące pakietu I (zakupu ambulansu) unieważniono z uwagi na zmiany organizacyjne SPZZOZ w Przasnyszu, a co za tym idzie zmniejszenie zapotrzebowania na tego typu sprzęt.

Do dnia 20.05.2019 r. zawarto umowy na dostawę urządzeń. Trwają przygotowania pomieszczeń szpitalnych do przyjęcia dostaw.

Rozdzielnik sekcji

REALIZACJA INWESTYCJI- kolejny etap

wykonano następujące etapy inwestycji:

Do dnia 30 lipca 2019 r. dokonano ostatnich dostaw sprzętu medycznego przewidzianego do zakupu w projekcie. Trwają szkolenia personelu w zakresie jego obsługi oraz przeprowadzane są testy w zakresie bezpieczeństwa użytkowania.

Nową aparaturę specjalistyczną otrzymały:

1. Oddział Okulistyczny (m.in. USG okulistyczne, biometr, stół operacyjny, autoreftokeratometr)
  2. Oddział Chirurgiczny z Pododdziałem Urologicznym (m.in. stoły operacyjne, lampy operacyjne, zestaw do zabiegów urologicznych, aparat USG, aparat do elektrokoagulacji)
  3. Oddział Anestezjologiczny (m.in. mosty z panelami gazów medycznych, łóżka do intensywnej terapii, aparaty do znieczulenia, aparat USG, urządzenie do hemodializy, analizator parametrów krytycznych)
  4. Oddział Położniczo-Ginekologiczny (m.in. laparoskop ginekologiczny z histeroskopem, system do monitorowania i oceny tętna płodu - KTG, aparat USG, łóżka porodowe)
  5. Dział Rentgenodiagnostyki (aparaty RTG, aparat USG wielozadaniowy, mammograf)
  6. Oddział Dziecięcy (zestaw holtera sercowy i ciśnieniowy, sonda kardiologiczna dziecięca do aparatu USG)
  7. Poradnia Kardiologiczna z Pracownią BNS (m.in. stacja holterowa, USG - echo serca, USG - echo serca jezdny, zestaw do badań wysiłkowych)
  8. Oddział Rehabilitacyjny (m.in. aparaty do laseroterapii, elektroterapii, magnetoterapii, krioterapii, terapii ultradźwiękami, szyny CPM, stół pionizacyjny z funkcją dynamicznego kroczenia, platforma statyczno-dynamiczna do rehabilitacji funkcjonalnej, podnośnik pionizacyjny do transportu pacjenta, stoły do masażu i rehabilitacji)
  9. Oddział Wewnętrzny (m.in. łóżko i wózek bariatryczny, spirometr, ergospirometr)
  10. Oddział Noworodkowy (aparat EKG z odprowadzeniami dla noworodków, aparaty do resuscytacji noworodków, łóżeczkowe i wolnostojące lampy do fototerapii)
  11. Poradnia Rehabilitacyjna (m.in. aparat do elektroterapii, do terapii ultradźwiękowej, szyny CPM, stół do trakcji kręgosłupa)
  12. Gabinet POZ (zestawy do telemedycyny - zdalne EKG)
  13. Poradnia Ginekologiczno-Położnicza (zestawy do telemedycyny - zdalne aparaty ktg)
  14. Pracownia Endoskopowa (zestaw endoskopowy w składzie z videogastroskopem, videokolonoskopem, videobronchoskopem)

Oddziały szpitalne zostały wyposażone także w nowe kardiomonitory, aparaty EKG, ssaki operacyjne, defibrylatory czy pompy infuzyjne.
Nowo zakupiony sprzęt pozwoli na zmniejszenie zastojów w funkcjonowaniu działów Szpitala spowodowanych awaryjnością starego sprzętu lub jego niedostateczną ilością.

a105.17 - Aparat RTG str

a105.17 - Mammograf str