Szpital Przyjazny Dziecku

W wyniku pozytywnej oceny szpitala w dniach 6-7 grudnia 2007r. przez przedstawicieli Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią, nasza placówka została rekomendowana do przyznania tytułu "Szpitala Przyjaznego Dziecku".
Dnia 23 stycznia 2008r. decyzją Komisji ds. Ocen, Monitoringu i Reocen szpital został odznaczony tytułem WHOUNICEF "Szpitala Przyjaznego Dziecku" na okres 3 lat.
Dnia 21 maja 2008r. o godzinie 14oo w sali Wykładowej Szpitala odbyła się uroczystość nadania naszemu Zakładowi tytułu "Szpitala Przyjaznego Dziecku".
Dyrektor Jerzy Sadowski odebrał pamiątkową tablicę z rąk prof. dr hab. med. Bogdana Chazana - Przewodniczącego Zarządu Głównego Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią oraz mgr Elżbiety Baum-Chróścickiej - Przewodniczącej Komisji ds. Ocen, Monitoringu i Reocen.

Wśród grona zaproszonych gości swą obecnością zaszczycili Zakład między innymi:

• Kierownik Delegatury NFZ w Ostrołęce
  • przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Przasnyszu
  • przedstawiciele Miasta Przasnysza
  • przedstawiciele Gmin Powiatu Przasnyskiego
  • członkowie Rady Społecznej
  • kadra kierownicza Zakładu
  • pracownicy pionu położniczo-noworodkowego
  • przedstawiciele mediów.

Po wręczeniu tytułu i przemówieniach zaproszonych gości, Pan Dyrektor wręczył podziękowania dla pracowników pionu położniczo-noworodkowego i dziecięcego.

Uroczystość zakończyła się występem przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 w Przasnyszu.