Logo dotacji z BP

PRZYZNANE DOFINANSOWANIE

SPZZOZ w Przasnyszu pozytywnie przeszedł kwalifikację w konkursie nr FM-STI.01.REHABILITACJA.ROBOTY.2023 zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia na dofinansowanie realizacji zadania polegającego na wsparciu rozwoju innowacyjnych rozwiązań służących do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie doposażenia podmiotów leczniczych w urządzenia robotyczne do rehabilitacji.

Nazwa funduszu:
Fundusz Medyczny - Subfundusz terapeutyczno–innowacyjny(STI)

Tytuł projektu:
Doposażenie SPZZOZ w Przasnyszu w urządzenia robotyczne do rehabilitacji w celu zwiększenia efektywności leczenia pacjentów"

Zakres projektu:
W ramach zadania zakupiono 2 zestawy mobilnych urządzeń robotycznych do rehabilitacji górnych i dolnych partii ciała. Roboty wykorzystując sygnały elektryczne pochodzące z mięśni, wykrywając te najsłabsze z nich, pozwalają zwiększyć siłę mięśniową oraz zakres ruchomości stawów, usprawniają koordynację ruchową. W ten sposób urządzenia wspomagają kinezyterapię pacjentów ortopedycznych i neurologicznych, zwiększając efekt leczenia rehabilitacyjnego, dając szansę na poprawę komfortu życia pacjentów z niemożnością poruszania się.

Data podpisania umowy: 30.10.2023 r.
Planowany okres realizacji projektu: 01.11.2023 - 20.12.2023

Wartość projektu: 500.000,00 zł