Szpital im. dr. Wojciecha Oczko w PrzasnyszuMisją Szpitala jest „Być użytecznym, pomagać innym
Drukuj

ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY

 

Ordynator: lek. Ewa Gałecka

Z-ca Ordynatora: lek. Bożena Sztuc

Tel: 297-534-260

Sekretariat: 297-534-261

Dyżurka lekarzy: 297-534-265

Pielęgniarka oddziałowa: Wanda Hermanowicz

Tel: 297-534-262

Dyżurka pielęgniarek: 297-534-267

 

Lokalizacja: Parter

Liczba łóżek: 15

 

Specyfika:

Zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Posiadamy w pełni wyposażoną salę intensywnego nadzoru, która zapewnia możliwość ciągłego monitorowania parametrów życiowych małego pacjenta. Z oddziałem współpracuje kardiolog dziecięcy – lek. Piotr Stryjek, który wykonuje ECHO serca oraz badania metodą Holtera.

Personel oraz wystrój oddziału zapewniają przyjazną i rodzinną atmosferę, aby czas leczenia wydawał się krótszy oraz zmniejszył stres związany z koniecznością pobytu w szpitalu. Dzieci mają możliwość korzystania z pokoju zabaw zaopatrzonego w liczne kolorowe zabawki i książki. Ponadto zapewniamy dostęp do TV cyfrowej, Internetu, a latem możliwość korzystania z placu zabaw zlokalizowanego obok oddziału.

Lekarze specjaliści zatrudnieni w ramach Oddziału udzielają również konsultacji w Poradni Pediatrycznej tutejszej placówki.

 

  • Zapewniamy możliwość całodobowego pobytu rodziców lub opiekunów podczas hospitalizacji dziecka.
  • Ponadto, w lipcu 2015r. przeprojektowano i odnowiono wystrój wnętrza sali zabaw, w ramach realizacji programu TEVA Dzieciom – Baw się i zdrowiej. Stworzenie przyjaznego miejsca o cechach natury wspiera procesy terapeutyczne i pozytywnie wpływa na rozwijanie pasji oraz poczucie bezpieczeństwa naszych najmłodszych Pacjentów.