Logo dotacji z BP

PRZYZNANE DOFINANSOWANIE

SPZZOZ w Przasnyszu pozytywnie przeszedł kwalifikację w konkursie nr FM-SMPL.01.MDSOR.2023 zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia na dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na modernizacji, przebudowie lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.

Nazwa funduszu:
Fundusz Medyczny - Subfundusz modernizacji podmiotów leczniczych (SMPL)

Tytuł projektu:
„Doposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego i pracowni diagnostycznych z nim współpracujących w celu usprawnienia obsługi pacjenta w SPZZOZ w Przasnyszu"

Zakres przedmiotowy projektu:
Projekt zakłada szereg działań mających na celu usprawnienie obsługi pacjenta we wcześniej zmodernizowanym obiekcie. Do głównych zadań projektu należą: przebudowa zużytych drzwi podjazdu dla karetki przywożącej pacjenta na SOR, wymiana konsoli rejestracyjnej w obszarze segregacji gwarantująca większą intymność pacjenta oraz zwiększone bezpieczeństwo personelu, zakup i montaż w obszarze segregacji tablicy tyflograficznej celem ułatwienia dostępu zgłaszającym się na SOR osobom niepełnosprawnym, wymiana zabudowy meblowej w sali operacyjnej SOR, wymiana infrastruktury informatycznej działu diagnostyki obrazowej i SOR umożliwiająca sprawną współpracę cyfrową działów oraz dostosowanie do wymogów dotyczących elektronicznej dokumentacji medycznej.
Ponadto projekt przewiduje doposażenie oddziału oraz pracowni diagnostycznych z nim współpracujących w specjalistyczny sprzęt medyczny i urządzenia służące zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa higienicznego udzielanych świadczeń.

Data podpisania umowy: 30.11.2023 r.
Planowany okres realizacji projektu: 01.01.2024 - 31.12.2024

Wartość projektu: 6.493.000,00 zł