PFRON Logo kolor

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Dofinansowanie robót budowlanych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn. zm.), dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych, z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów.

Tytuł projektu:

„Dostosowanie infrastruktury Szpitala w Przasnyszu poprzez przystosowanie komunikacji pionowej i łazienki dla osób niepełnosprawnych”

Data złożenia wniosku: 30.11.2017 r.

Cel projektu:
Głównym celem zadania było zlikwidowanie barier występujących w infrastrukturze Szpitala, które utrudniają osobom niepełnosprawnym korzystanie z zasobów placówki.

Zakres rzeczowy projektu:
Przedmiotem projektu była wymiana i modernizacja dźwigów stanowiących istotny środek transportu pomiędzy poszczególnymi działami Szpitala w celu dostosowania ich do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz modernizacja pomieszczenia w holu głównym budynku Szpitala celem przystosowania go jako łazienki dla osób niepełnosprawnych.

Szacunkowa wartość projektu:          652 845,26 zł,    w tym:
Dofinansowanie ze środków PFRON:  326 422,63 zł
Wkład Powiatu Przasnyskiego:           163 161,00 zł