rpo

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013

Dnia 10.04.2010r Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu podpisał z Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego umowę na projekt pn.: „Poprawa i rozszerzenie zakresu świadczeń rehabilitacji ambulatoryjnej w SP ZZOZ w Przasnyszu” w ramach Priorytetu VII Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego, Działanie 7.1. Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013.

Przedmiotem tego projektu jest adaptacja pawilonu po byłej pralni na potrzeby rehabilitacji ambulatoryjnej. Obecnie obiekt, który podlegać będzie modernizacji pełni całkowicie inne funkcje. Jest to budynek po byłej pralni i na takie cele był projektowany i wyposażony. Tym samym, aby mógł być wykorzystywany na cele Działu Rehabilitacji dla pacjentów lecznictwa otwartego konieczne jest wykonanie prac budowlanych i adaptacyjnych oraz zakup i wyposażenie w niezbędny sprzęt.

Oszacowana wartość projektu wynosi       7 651 380,00 zł

w tym:

Dofinansowanie z EFRR                                    6 375 000,00 zł

Wkład Powiatu Przasnyskiego                        1 083 840,00 zł

Wkład własny SP ZZOZ w Przasnyszu               192 540,00 zł

Zakończenie powyższego projektu przewidziane jest na wrzesień 2011 roku.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu

Sporządziła: Marta Dębek